Młodsze pokolenia niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy z naturalnych właściwości wielu składników. To powoduje, że wybierają takie kosmetyki, które są pełne chemii – choć tak naprawdę te naturalne są dla nich doskonałą alternatywą.

Olej musztardowy

Jednym z takich produktów jest również olej musztardowy, który na pewno nie jest znany większości młodzieży, dbającej o swoje ciało. Tymczasem olej ten ma wiele właściwości, które powodują, że jest warty rozpatrzenia na liście zakupowej.

Idealny dla włosów

Choć olejek na bazie gorczycy można stosować zarówno na włosy, jak i na skórę, ponieważ wykazuje działanie nawilżające, to jednak na włosach daje najbardziej spektakularne efekty. Świetnie regeneruje, stymuluje porost włosów, a jednocześnie zapobiega ich wypadaniu. Powinien być na pozostawiany na skórze głowy i włosach przez przynajmniej kilkanaście minut przy każdej aplikacji.

Coś za coś

Olejek ten świetnie nawilża i odżywia skórę głowy i włosy, a także wpływa na eliminację łupieżu. Ma jednak również swoje wady, o których należy pamiętać podczas stosowania – mianowicie chodzi oczywiście o jego zapach. Ma silny, musztardowy, gorczycowy aromat, który jednak nie utrzymuje się długo na włosach.