Wydawać by się mogło, że w kulturze europejskiej zanikły już właściwie naturalne kosmetyki i obecnie stosuje się jedynie substancje sztuczne. Tymczasem jednak istnieją takie linie kosmetyków, które tworzone są od wieków w sposób naturalny, i to koniecznie pochodzą z dalekich, azjatyckich krajów. Mowa choćby o recepturach rosyjskich i syberyjskich.

Babuszka Agafia

W wielu kulturach istnieją indywidualne sposoby na zachowanie młodości czy pięknego wyglądu. Tymczasem jednak istnieje marka, która faktycznie sprzyja urodzie, jednocześnie inwestując jedynie w naturalne rozwiązania – jest to Babuszka Agafia oraz jej wszystkie ciekawe receptury, które obecnie kupić można w formie gotowych kosmetyków.

Korzenie marki

Choć produkcja kosmetyków jest właściwie nowoczesna, to jednak jej korzenie sięgają dawnych czasów. Przede wszystkim pochodzą one od zielarki, która nazywała się Agatia Ermakova i gromadziła rozmaite organiczne, ludowe receptury na kosmetyki. Warto wiedzieć, że część z nich pochodzi jeszcze ze zbiorów jej babci i matki. Dziś są one zapisane, a po odpowiednim przebadaniu zostały uznane za wartościowe – dlatego produkuje się na ich podstawie odpowiednie kosmetyki.

agafii-2
Kosmetyki Agafii

Co daje?

Przede wszystkim kosmetyki Babuszki Agafii są bardzo urozmaicone, dlatego wśród nich znaleźć można ciekawe propozycje praktycznie dla każdego. Znajdą się tutaj kosmetyki idealne przeciwko wypadaniu włosów czy wzmacniające włosy. Są również kremy do twarzy czy ciała dające konkretne efekty – odmładzające, nawilżające, przywracające równowagę i usuwające stany zapalne.