We współczesnych świecie, gdy wokół nas jest pełno rozmaitych kosmetyków nafaszerowanych chemią, coraz chętniej zwracamy się ku naturalnym produktom. Niektóre z nich mają w sobie zalety, które przekonują nas do ich wykorzystywania – a jednocześnie są ekologiczne, a więc zdrowsze dla ciała.

458Problem pojawia się w sytuacji, gdy zależy nam na tym, aby mydło było wegetariańskie, to jest nie zawierało żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego. W takim przypadku pozostają nam tylko takie rozwiązania, jak czarne mydło marokańskie.

Świetne jako peeling

Mydło marokańskie ma wiele zalet, które są istotne dla osób z problemową skórą albo tych, którym zależy na regularnym odświeżaniu warstwy naskórka. Z uwagi na swoje właściwości i zawartość m.in. specjalnych składników biorących się z tradycyjnych gajów czarnych oliwek, mydło to świetnie działa peelingująco, usuwając martwy naskórek. Dodatkowo w ten sam sposób wygładza skórę, hamuje jej starzenie oraz świetnie usuwa zanieczyszczenia jako peeling enzymatyczny.

Doskonale nawilża

Co więcej, po wszystkich powyższych działaniach czarne mydło działa również w sposób naturalny, powodując nawilżenie skóry i jej odświeżenie. W ten sposób jest ona gładsza, bardzo delikatna w dotyku, a jednocześnie delikatnie naoliwiona. Przy tym warto wiedzieć, że nie jest w żaden widoczny sposób tłusta, a pory nie są zatkane – to sprawia, że mydło to świetnie nadaje się także dla cery trądzikowej czy problematycznej.

Czarne mydło